#Fajtfest

Asi není potřeba představovat Fajtfest. Tohle už je desátý ročník jednoho z nejlepších open air fesťáků v rámci core žánru. Většinou pochopíte už z fotek, na které kapely jsem se těšil a měl je tak v hledáčku trochu častěji. Dobrý příklad je Ocean Ate Alaska. Ta se stala mým favoritem čtvrtečního line upu.

Frankie je bezesporu jeden z nejvíce výrazných lidí hardcore scény a tahle show Emmure to jen potvrdila. Po třech letech v této sestavě už byla vidět skvělá sehranost. Jednoduše ryzí tvrdost a syrovost. NO MERCY, BITCH!

Naprosto srdcová záležitost byla tahle kanadská straight edge smršť Get The Shot. Z téhle show vycházela čistá energie, kdy stage vlastně stage ani nebyla. Tohle je to co hardcore dělá hardcorem a proč mě to neustále baví...

Zajímalo mě, jestli Alazka bude znít opravdu tak skvěle jako ze studiovek. Věděl jsem, že Kassim jakožto dřívější hvězda X factoru má velmi zajímavý hlas, ale že má i obstojný scream jako Tobias?! No do hajzlu, tohle překonalo všechno moje očekávání. Za ty roky jsem viděl už kde co, ale tihle kluci do toho dávaj neskutečný emoce. "Das ist deutsch kindervajco".

Bylo zajímavý sledovat Gaka (bubeník) jak si užívá každej úder paliček při zvukovce, zatím co Ryo (vokálista) v backstagy potil nervozitu. V samotném čele kapely však už nedal nic znát a hned prvním songem si získali pozornost a obdiv všech přítomných. Tenhle japonskej vál měl šílené grády až do samotného konce. Pevně doufám, že jsem je neviděl naposled, jelikož tohle byla skvělá třeštnička!

Velký díky celé Fajtfest Family a obzvlášť tobě Bobe! Každý rok je za tím vidět progres a já už se těším kam to posunete příště. Tak snad zase za rok bando!